Final de tur la juniori D si E

La sfarsitul saptamanii trecute s-a derulat ultima etapa de campionat la juniori D si E,competitii organizate de AJF Satu Mare la copii nascuti in 2003 respectiv 2005.

La juniorii D, Primavera alb 2004  a jucat in deplasare la Juniorul Satu Mare unde a reusit un joc foarte bun cu exceptia ultimelor 10 minute cand gazdele au reusit desprinderea pe tabela de marcaj si totodata sa se impuna cu scorul de 3-0.A fost un tur de campionat peste asteptari al acestei grupe si ne bucura progresul acestor copii care au reusit sa se autodepaseasca si sa termine turul pe un onorabil loc 4 in clasament.

Tot la juniori D, Primavera 2003 a reusit sa castige in deplasare cu CSS Carei scor 4-0,prin golurile marcate de Suveg Nandor de doua ori si Rares Ionescu tot de doua ori.A fost un meci in care echipa noastra si-a recapatat increderea dupa o serie de meciuri cu ghinon dar si  greseli individuale.Chiar daca suntem echipa cu cea mai buna aparare(doar trei  goluri primite) si cel mai bun atac(27 de goluri marcate),cele trei egaluri ne pozitioneaza deocamdata pe locul doi in clasament.Speram la un parcurs si mai bun in retur pentru a recupera cele doua puncte care ne despart in clasament fata de primul loc ocupat de LPS Satu Mare.

In fine la juniori E, baietii nostrii au pierdut in ultima etapa scor 1-5 cu Olimpia pe teren propriu, dar fiind copii cu un an sau chiar doi mai mici decat adversarii lor consideram un pas inainte si o experienta in plus participarea echipei noastre in acest campionat.Locul 5 din 7 echipe la final de tur pentru echipa noastra.

Felicitari tuturor grupelor noastre pentru momentele frumoase oferite in aceasta toamna si mult succes in turneele de iarna care vor urma.

HAI PRIMAVERA!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *