Primavera albastru produce surpriza primei etape la juniori D

La sfarsitul saptamanii trecute s-au reluat campionatele judetene de juniori D si E.

La juniori D,Primavera alb(2004) a reusit sa incurce liderul clasamentului,LPS Satu Mare,scor 0-0,intr-un meci disputat pe stadionul Dinamo din Satu Mare.A fost un joc de lupta pe un teren denivelat,iar ambitia si daruirea au fost atuurile echipei noastre.Felicitari baietilor nostrii pentru modul in care au tratat acest joc si speram sa continue pe aceeasi linie a seriozitatii si progresului.Cealalalta echipa a clubului nostru,Primavera albastru a castigat prin neprezentare(3-0) meciul care trebuia sa-l dispute acasa la Paulesti impotriva echipei Somesul Odoreu.

In fine,juniorii E ai clubului nostru, au jucat acasa la Paulesti,impotriva echipei Juniorul Satu Mare, meci care s-a incheiat cu victoria oaspetilor cu scorul de 0-5.Mentionam ca Primavera participa in acest campionat cu copii mai mici cu un an sau chiar doi(2006 si 2007) decat limita de varsta permisa(2005) la acest nivel.

Urmatoare etapa la juniori D aduce fata in fata cele doua echipe ale clubului nostru si asteptam de la acest joc sa fie un atrenament reusit.Meciul se va juca miercuri 6 aprilie de la ora 18 la baza Primavera Paulesti.La juniori E,Primavera va juca joi de la ora 16.15 in deplasare pe stadionul Dinamo impotriva echipe LPS Satu Mare.

SUCCES PRIMAVERA!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *