PRIMAVERA a castigat Memorialul ”GH.Ene”

Zilele trecute,in sala Ecaterina Both din Satu Mare,s-au desfasurat traditionalele Memoriale Gh.Ola si Gh.Ene,pentru copii nascuti in anul 2009, respectiv 2010.La ambele competitii au participat 5 echipe:Primavera,Kinder Carei,LPS SM,Il Calcio si Juniorul.S-a jucat in sistem fiecare cu fiecare,4 jucatori plus portar,cu mentiunea ca fiecare echipa trebuia sa alinieze doua echipe.

La GH.Ola,baietii nostri au reusit doua victorii,8-0 cu Il Calcio si 5-2 cu Kinder Carei si doua infrangeri,1-6 cu LPS si 1-2 cu Juniorul,dar jocul baietilor nostri a fost unul care a incantat si asta ne bucura cel mai mult.In urma rezultatelor,Kinder Carei este echipa care a terminat pe primul loc si care va reprezenta judetul Satu Mare la turneul zonal.

La Gh.Ene,Primavera a castigat fara drept de apel toate cele 4 jocuri si a terminat pe primul loc,astfel ca baietii nostri s-au calificat la turneul zonal,care va avea loc in luna decembrie.Jocul copiilor a incantat asistenta,iar stilul de joc combinativ specific clubului nostru s-a vazut si la aceasta categorie de varsta.

Felicitari ambelor grupe ale clubului nostru si mult succes in continuare!

BRAVO PRIMAVERA!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *