Turneu reusit la Cluj pentru grupa Primavera 2008

Duminica 19 aprilie 2015,grupa 2008 a clubului Primavera Satu Mare a participat la Cluj la un puternic turneu alaturi de 12 echipe din Cluj,Bistrita,Turda si Oradea.Cei mai mici copii ai clubului nostru au avut evolutii meritorii reusind 2 victorii, 2 egaluri si o infrangere,fiind la un punct de accesul in semifinale.In ultimul joc cel cu Luceafarul Cluj 2009 echipa noastra avand nevoie de o victorie,oboseala si-a spus cuvantul,Primavera reusind doar un egal si terminand astfel turneul pe locul 5. In concluzie un turneu foarte util care arata ca Primavera 2008 formeaza o grupa foarte buna.

Felicitari copiilor si parintilor pentru comportamentul si sustinerea de care au dat dovada si mult succes in continuare.

Au  jucat pentru Primavera 2008-D.Pintye,F.Maxim,M.Anghelus,L.Matosan,C.Iura,D.Ilban,R.Moldovan,R.Corodan.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *