O victorie si un egal in etapa de miercuri la juniori D si E

Miercuri 29 aprilie juniorii D si E ai clubului Primavera Satu Mare au disputat o noua etapa din cadrul campionatelor judetene.

La Doba juniorii D au terminat la egalitate scor 2-2 meciul cu Juniorul Satu Mare,dupa un joc dominat de echipa noastra.Primavera a deschis scorul prin Militaru in min.16 printr-un sut din afara careului ca mai apoi cei de la Juniorul sa inscrie de doua ori la doua nesincronizari in apararea echipei noastre.Cu toate acestea Primavera controleaza jocul si reuseste sa egaleze prin Hotya in finalul primei reprize dupa o combinatie in mare viteza a echipei noastre.In repriza a doua Primavera controleaza jocul si doar ocaziile ratate de Suveg si Radvanski fac ca scorul sa ramana cel stabilit in prima repriza.Felicitari echipei noastre pentru jocul combinativ specific clubului Primavera si mult succes in ultimele 2 etape cu Victoria Carei si Energia Negresti.

La juniori E echipa noastra a reusit sa se impuna la Odoreu cu echipa locala, scor 2-1 pentru Primavera dupa ce la pauza gazdele conduceau cu 1-0.Pe fondul unui joc bun al echipei noastre cei de la Odoreu reusesc sa inscrie printr-un sut norocos de la distanta.Primavera pune stapanire pe joc si reuseste sa egaleze prin Hreamata,in urma unei combinatii reusite intre Cristea si Negru.Golul victoriei vine in urma unei lovituri libere perfect executate de Molnar care aduce o victorie mult asteptata.Felicitari Primavera si mult succes in ultima etapa cu Juniorul.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *