Juniorii D au facut spectacol in ultima etapa de campionat

Sambata la Negresti, juniorii D ai clubului Primavera au disputat ultimul meci de campionat din sezonul 2014-2015, impotriva echipei locale Energia.In urma unui joc pe care l-au controlat in totalitate, baietii nostri au reusit sa inscrie de 7 ori prin Temian de doua ori,Suveg,Radvanski,Caraba,Gnandt si Militaru.Ne bucura jocul prestat de echipa noastra in perspectiva turneului de saptamana viitoare de la Cluj, dar si progresul acestor copii,obiectiv primordial al clubului nostru.

Asadar un campionat reusit pentru juniorii D, care termina competitia pe un meritat loc doi,cu o linie de clasament foarte buna 11 victorii,4 egaluri si o infrangere la 4 puncte in urma liderului Olimpia Satu Mare.De mentionat ca echipa noastra a folosit cu doua exceptii,jucatori nascuti in anul 2003 ceea ce este si mai imbucurator.Urmeaza cateva turnee foarte puternice pentru aceasta grupa unde speram la prestatii cat mai bune ale baietilor nostrii.Felicitari tuturor copiilor pentru evolutiile din acest sezon si mult succes in continuare.Bravo PRIMAVERA!

Au jucat in acest campionat:Iles Silviu si Mihalca Remus(portari),Mitrea Raul,Mihai Eduard,Catricicau Darius,Babut Mihai,Caraba Marian,Temian Adelin,Suveg Nandor,Gnandt Antonio,Militaru Alex,Domuta Andrei,Roman Beniamin,Radvanski Roland,Ionescu Rares si Hotya Denis jucatori de camp.

 

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *