Grupele 2003 si 2004 la Cupa Viitorul

La sfarsitul acestei saptamani grupele 2003 si 2004 ale scolii de fotbal Primavera Satu Mare vor participa la Cluj-Napoca la un important turneu organizat de Viitorul Cluj in colaborare cu Primaria orasului Cluj Napoca.Este un bun prilej pentru cele 2 grupe ale clubului nostru de a-si testa potentialul impotriva unor formatii puternice din Transilvania si nu numai.Delegatia noastra va cuprinde 28 de jucatori,iar plecarea va avea loc vineri dimineata cu autocarul la ora 7.15 de la baza sportiva Primavera.Cazarea va avea loc la Hotel Oscar in Cluj, iar intoarcerea se va face duminica dupa amiaza in functie de jocurile ultimei zile.

La categoria copii nascuti in anul 2003,echipa noastra a fost repartizata in grupa C alaturi de CFR Cluj,ASA TG.Mures si Transilvania Floresti.

La categoria copii nascuti in anul 2004, Primavera va juca int-o grupa foarte puternica alaturi de 3 campioane de judet,respectiv CFR Cluj,Juniorul Suceava si Viitorul Zalau.

Speram la o figura frumoasa si un turneu reusit al celor doua grupe, iar starea de spirit pozitiva sa primeze indiferent de rezultatele obtinute.Succes PRIMAVERA!

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *