Oferim RESPECT si cerem RESPECT la PRIMAVERA

Conducerea scolii de fotbal Primavera Satu Mare doreste sa transmita cateva mesaje legate de interpretarea a ceea ce inseamna practicarea fotbalului la clubul nostru.

De mai bine de trei ani clubul nostru s-a straduit sa ofere tot ce-i mai bun pentru acei copii care ne trec pragul si sa beneficieze de cele mai bune conditii de pregatire, educatie si metodica de antrenament. Am reusit sa devenim in scurt timp un pol important in aceasta zona geografica, atat ca numar de grupe de varsta cat si calitativ prin copiii  deosebiti pe care-i avem la fiecare categorie de varsta. Relatia cu parintii este un obeictiv pe care am pus accent inca de la inceput.

Traim intr-o societate in care toata lumea se pricepe la tot si oamenii cu specializare prea putin respectati. Problema fotbalului romanesc pleaca de la baza si anume de la mentalitate, care este strans legata de educatia primara oferita de parinti si apoi educatia secundara oferita de educatori,profesori sau antrenori. Mesajul primordial al clubului nostru a fost mereu acela de a transmite parintilor ca antrenorii antreneaza iar parintii sustin moral copiii,iar  parintele este  primul model al copiilor si ce vor vedea la el, mai devreme sau mai tarziu vor copia. De aceea clubul Primavera s-a straduit sa ofere o educatie potrivita tuturor copiilor de la clubul nostru prin antrenorii pe care-i avem,antrenori care poseda un anumit grad de civilizatie si respect.

RESPECTUL pe care-l oferim  copiilor si parintilor prin tot ceea ce facem, ne-am bucura foarte mult sa se intoarca spre noi si de cele mai multe ori asa s-a si intamplat. Satisfactia noastra a antrenorilor este progresul pe care-l observam la fiecare copil intr-un interval de timp.Ne dorim foarte mult ca parintii sa abordeze cu respect relatia cu antrenorul. Cu toate ca au fost putine cazurile in care copiii de la Primavera au migrat spre alt club,dorim sa transmitem parintilor ca acest lucru nu este benefic pentru niciuna dintre parti. La nivel de copii si juniori regulamentul permite migratia copiilor de la un club la altul pana la varsta de 11 ani fara acordul clubului unde a practicat fotbalul.

Clubul Primavera considera continuitatea ca un gest de respect fata de club si antrenor iar in cazul in care un parinte nu mai doreste sa continue colaborarea cu  clubul nostru,asteptam un minim de verticalitate,respectiv de a fi noi primii informati de acest lucu si nu sa aflam pe la colt de strada.Mai sunt si cazurile in care nu de putine ori alte cluburi de copii si juniori,contacteaza parintii copiilor nostrii spre a-i convinge sa migreze spre acel club.Este un gest lipsit de fair-play dar se practica,iar clubul nostru doreste sa aduca la cunostinta parintiilor ca una din reguli la care tinem foarte mult este de a ne informa cu privire la acest fapt. In caz contrar ne rezervam dreptul de a renunta la colaborarea cu respectivul parinte si copilul acestuia.

In incheiere subliniem faptul ca Scoala de fotbal PRIMAVERA nu are ca obiectiv principal colectionarea de cupe si medalii ci crearea celor mai bune conditii de pregatire si instruire, care sa ajute la progresul copiilor cu scopul finit acela de a ajunge fotbalisti profesionisti sau de a practica un sport pentru sanatate lor fizica si mentala.

Va multumim pentru intelegere si pentru ca faceti parte din familia PRIMAVERA!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *