Turnee la Cluj pentru grupele 2003 si 2007 de la PRIMAVERA

La sfarsitul acestei saptamani la Cluj, grupa 2003 a scolii de fotbal Primavera Satu Mare(antrenor FL.Fabian) va participa la  unul din cele mai puternice turnee de copii si juniori organizate in Romania,  intitulat Napoca Junior Cup 2015.La aceasta categorie de varsta au fost invitate un numar de 16 echipe impartite in 4 grupe, iar printre participante gasim  echipe de la  cluburi puternice cum ar fi:CFR Cluj,Univ.Cluj,Gloria Bistrita,ASA Tg.Mures,Viitorul Cluj,Tampa Brasov sau Viitorul Arad,echipe cu traditie si rezultate foarte bune pe plan national.Primavera 2003 face parte din grupa B alaturi de Gloria Bistrita,Viitorul Cluj si Transil Tg.Mures.Plecarea va avea loc vineri in jurul orei 9 de la baza sportiva Primavera,iar primul joc al baietilor nostrii se va disputa incepand cu ora 14 impotriva echipei Gloria Bistrita la baza sportiva Unirea.Meciurile se vor desfasura pe teren redus in format 8 jucatori de camp +portar, iar durata unui joc 2 reprize de 20 minute.

Tot la Cluj dar la Cupa CFR 1907 va participa si grupa 2007 a clubului nostru(antrenor Dorin Tuturas).Turneul va avea loc la baza sportiva din Parcul Feroviarilor si se va desfasura pe parcursul zilei de sambata cu participarea unui nr.de 16 echipe.Echipa noastra a fost repartizata intr-o grupa cu Tampa Brasov,Dribli Cluj si Balmazujvaros(Ungaria).Lotul care va face deplasarea la acest turneu va fi anuntat dupa antrenamenul de joi seara.Plecarea se va face sambata la ora 7 de la baza sportiva Primavera,iar primul meci va incepe la ora 11 in compania echipei Dribli Cluj.Meciurile vor dura 18 minute in format 5 jucatori de camp plus portar.

Mult succes copiilor nostri, iar parintii care fac deplasarea sa  demonstreze o atitudine pozitiva plina de incurajari!    Hai PRIMAVERA!

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *