Saptamana prolifica pentru grupele clubului Primavera

Saptamana trecuta grupele scolii de fotbal Primavera Satu Mare au participat la diferite turnee de pregatire la Zalau(grupele 2004, 2006 si 2007),respectiv Oradea grupa 2003.Au fost turnee foarte utile pentru baietii nostrii care au intalnit adversari foarte puternici atat la Zalau(Academia Hagi, Atletico Arad , FCM Baia Mare sau Viitorul Zalau) cat si la Oradea(Kinder Tg.Mures, Poli Timisoara sau Viitorul Oradea).

Cel mai bun rezultat la obtinut grupa 2006 a clubului Primavera care a reusit sa castige Cupa Viitorul de la Zalau reusind sa invinga pe linie: Sc. Marcel Baban Jimbolia, Trans.Bistrita, Viitorul Zalau, Aletico Arad si in finala Academia Hagi cu scorul de 4-1.De asemenea golgeterul turneului l-a obtinut Domokos Dominik de la Primavera autor a 12 goluri.Grupele 2004 si 2007 s-au clasat pe locul 5 obtinand rezultate apreciabile si practicand un fotbal bun pentru acest nivel.Pentru locurile 5-6 grupa 2007 a obtinut victoria  2-0 la lov.de pedeapsa dupa un joc foarte spectaculos in care portarul grupei noastre Turcu Andrei a parat 3 penalty-uri.Felicitari tuturor grupelor clubului nostru,antrenorilor Dorin Tuturas si Marius Toma pentru efortul depus, dar si parintilor pentru sustinerea oferita.

La Oradea Grupa 2003 a participat la un turneu de 8 echipe la care terenul greu a dezavantajat echipa noastra, dar a fost un bun prilej de a progresa si la acest capitol de adaptare la conditii de joc mai dificile.In urma rezultatelor din grupa, echipa noastra a jucat pentru locurile 5-6 cu Poli Timisoara pierzand la penalty-uri dupa 1-1 in timpul regulamentar de joc.Felicitari copiilor pentru efortul depus si speram ca au invatat ceva in urma acestui turneu de pregatire.

In final am dori sa spunem ca obiectivul principal al clubului Primavera nu reprezinta obtinerea de cupe si medalii, dar ne bucuram pentru acesti minunati copii, care in urma muncii depuse impreuna cu antrenorii reusesc sa obtina si rezultate remarcabile chiar si impotriva unor echipe gen Academia Hagi.Felicitari PRIMAVERA!

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *