Juniorii D si E la start de sezon

La sfarsitul acestei saptamani ,juniorii D si E ai clubului Primavera vor intra in competitiile judetene organizate de Asociatia Judeteana de Fotbal Satu Mare.

La juniori D, copii nascuti in anul 2003 sau mai mici, s-au inscris un numar de 8 echipe, iar clubul Primvera va avea doua reprezentante, Primavera Alb(2003-2004) si Primavera Albastru(2003). Mai participa echipele: Olimpia SM , CSS.Carei, LPS Satu Mare, Somesul Odoreu, Juniorul SM si Somesul SM. Meciurile se vor juca pe teren redus in format 8 jucatori de camp  plus portar la porti de 5\2m.

La juniori E, copii nascuti in anul 2005 sau mai mici, Primavera va participa cu grupa 2006-2007 recent castigatoare a Cupei Viitorul Zalau, cand au invins in finala Academia Hagi.Mai participa echipele: Olimpia SM, Juniorul SM, LPS SM, Talna Orasu Nou, Kinder Carei si Juniorul 2006 SM. Meciurile se vor juca pe teren redus, in format 7 jucatori de camp plus portar la porti de 5\2m.

Dar iata programul echipelor noastre in prima etapa:

La juniori D, Primavera 2004 va juca acasa la baza Club Primavera Paulesti, vineri de la ora 16, impotriva echipei LPS Satu Mare.Primavera 2003 va juca primul joc in deplasare la Somesul Odoreu, sambata dimineata incepand cu ora 9.30.

La juniori E, Primavera joaca vineri in deplasare pe stadionul Somesul de la ora 17, impotriva echipei Juniorul Satu Mare.

Mult succes echipelor noastre in noul sezon competitional si speram la evolutii cat mai bune care sa contribuie la progresul colectiv si individual al fiecarui copil.

SUCCES PRIMAVERA!

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *