Jocuri reusite in prima etapa la juniori D si E

La sfarsitul saptamanii trecute s-a dat startul in campionatele judetene la fotbal pentru copii si juniori.Scoala de fotbal Primavera prin grupele inscrise la aceste competitii a demonstrat si de aceasta data ca reprezinta o forta la acest nivel in judetul Satu Mare.Dar iata cateva cuvinte despre meciurile din prima etapa:

Vineri la juniorii E, copii nascuti  in anul 2006 , echipa noastra condusa de prof. M.Toma a reusit un joc foarte bun in compania celor de la Juniorul, in ciuda faptului ca au pierdut scor 1-3, au aratat ca desi sunt mai mici cu un an sau chiar cu doi fata de adversarii lor, au potential si pot sa progreseze jucand la acest nivel.Golul echipei noastre a fost marcat de Teo Ploesteanu jucator nascut in anul 2007.Felicitari tuturor celor care au evoluat in acest meci si mult succes in continuare.

Sambata la juniorii D,copii nascuti in 2003, Primavera alb (antrenor D.Tuturas) formata in principal din copii nascuti in anul 2004 au reusit un joc foarte bun impotriva L.P.S Satu Mare, terminand la egalitate scor 2-2 in primul joc oficial desfasurat la baza Primavera Paulesti.Golurile au fost marcate de Nagy Norbert si Lakatos Marco.

Tot la juniorii D, Primavera albastru 2003 a jucat la Odoreu impotriva echipei Somesul din localitate, de care a dispus lejer cu scorul de 12-0.Meciul a fost la discretia baietilor nostri care au facut spectacol in ciuda terenului destul de greu.Felicitari tuturor copiilor nostrii pentru prestatiile avute si mult succes in continuare!

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *