Rezultate inregistrate in Weekend de grupele scolii de fotbal Primavera

La sfarsitul saptamanii recent incheiate grupele clubului nostru au sustinut meciuri in campionatele judetene de fotbal organizate de AJF Satu Mare.

Astfel la juniori D, Primavera alb a reusit un joc foarte bun, acasa la baza Primavera Paulesti, impotriva celor de la Somesul Odoreu, reusind o victorie la scor, 15-1, care speram sa-i motiveze si mai mult pe copii acestei grupe formate in principal din copii nascuti in 2004.

Tot la juniori D, Primavera albastru 2003 a remizat 0-0 in deplasare la Somesul Satu Mare, dupa un meci controlat in totalitate de Primavera ,dar lipsa de inspiratie la finalizare a baietilor nostrii a facut ca scorul sa ramana alb pana la fluierul final.Este un rezultat nedrept dar capul sus baieti si cu multa munca vom putea sa ne bucuram la finalul campionatului.Speram ca acesti copii foarte talentati ai grupei de 2003 sa-si pastreze acelasi entuziasm si dorinta de a performa, iar pe viitor sa ramana imuni la  tentatile extra-fotbalistice care pot influenta jocul si implicit cariera de viitori fotbalisti.

Alte rezultate si clasament juniori D:

Juniorul SM  –  CSS Carei         3-1

LPS SM        –  Olimpia SM     8-0

Clasament:        1.  Primavera albastru        7 p.  golaveraj   18-0

2. LPS Satu Mare                7 p. golaveraj    14-2

3. Juniorul  SM                    6 p.                     6-2

4. CSS Carei                          6 p.                     7-4

5. Primavera alb                   4 p.

6.  Somesul SM                     1 p.

7.  Olimpia                             0 p.

8. Somesul Odoreu              0 p.

Sambata si duminica s-a disputat o noua etapa a Memorialului GH. ENE, rezervata copiilor nascuti in anul 2007.Cele doua echipe ale clubului nostru au inregistrat urmatoarele rezultate:

Grupa A.  Primavera –  Kinder Carei   7-1

Primavera – Olimpia            20-0

Grupa B.   Viitorul Primavera  –  Juniorul 2008    3-0

Juniorul 2007          -Viitorul  Primavera   6-0

In urma acestor rezultate cele doua echipe ale clubului nostru s-au calificat in semifinale unde se vor intalni intre ele la sfarsitul acestei saptamani, urmand ca invingatoarea sa joace finala cu castigatoarea celeilalte semifinale  care se disputa intre  Juniorul SM si Kinder Carei.

Felicitari tuturor copiilor pentru jocurile prestate si mult succes in etapele viitoare.SUCCES PRIMAVERA!

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *