Victorii pe linie ale echipelor clubului PRIMAVERA S.M.

Grupele clubului Primavera au avut prestatii reusite in meciurile disputate in campionatele judetene la sfarsitul saptamanii trecute.Dar iata rezultatele si clasamentele:

La juniorii D, Primavera 2003 albastru a jucat acasa la baza Paulesti impotriva echipei Olimpia, de care a dispus in final scor 3-1 pentru baietii nostrii, un scor strans raportat la numarul mare de ocazii avute de Primavera.Sa speram ca baietii nostrii vor avea mai multa concentrare la finalizare in meciurile care urmeaza, impotriva celor de la Juniorul si a celor de la LPS SM.

Tot la juniorii D, Primavera 2004 alb a reusit o victorie frumoasa in deplasare la CSS Carei,scor 1-0, printr-un gol marcat de Radvanski in ultimul minut al meciului.Felicitari ambelor echipe si mult succes in meciurile urmatoare.

Alte rezultate:   LPS SM          –         Juniorul        4-3

Somesul Odoreu-Somesul SM    0-7

Clasament:      1.Primavera Albastru 2003      10p gol(21-2)

2.LPS   Satu Mare                       10p gol(18-5)

3.Primavera alb 2004                   7p

4.Juniorul  SM                                6p

5.CSS Carei                                      6p

6.Somesul SM                                 4p

7.Olimpia    SM                               0p

8.Somesul Odoreu                         0p

La juniorii E,echipa noastra de copii nascuti in 2006 a reusit o victorie la scor in deplasarea de la Juniorul Satu Mare,pe care a invins-o cu scorul de 5-0.Felicitari baietilor nostrii pentru victorie si pentru  jocul prestat.

Alte rezultate:    Talna Orasu Nou -LPS Satu Mare     0-4

Kinder Carei        Juniorul SM            2-4

Clasament:      1.Juniorul SM       12p

2.LPS Satu Mare    9p

3.F.C.Olimpia SM  7p

4.Primavera            3p

5.Talna                     2p

6.Kinder Carei        1p

7.Junioul 2006       0p

In fine, la competitia Gh.Ola pentru copii nascuti in anul 2007, Primavera a invins in semifinale echipa a doua a clubului nostru si in urma acestui rezultat va juca finala impotriva echipei Juniorul SM.Castigatoarea finalei va participa la turneul zonal care va avea loc in luna decembrie.

Mult succes tuturor echipelor clubului nostru in meciurile urmatoare.HAI PRIMAVERA!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *