Programul jocurilor de campionat al grupelor scolii de fotbal Primavera in weekend-ul 23-25 octombrie

Grupele Scolii de fotbal Primavera Satu Mare vor sustine jocuri de campionat dupa urmatorul program:

La juniorii D, vineri 23.10 Primavera alb 2004 joaca in deplasare la Somesul Satu Mare,pe stadionul Somesul cu incepere de la ora 17.Tot vineri dar la baza Primavera Paulesti,juniorii E ai clubului nostru vor primi vizita celor de la Talna Orasu Nou,meci care va incepe la ora 16.

Sambata 24.10 la juniorii D, Primavera albastru 2003 va juca in deplasare la Juniorul Satu Mare,meci care se va disputa pe stadionul Somesul cu incepere de la ora 9.30.

Duminica 25.10, cu incepere de la ora 9. la baza Primavera sintetic, se va disputa prima etapa a Memorialului Gh.Ola,faza judeteana pentru copii nascuti in 2006.Vor participa 6 echipe impartite in 2 grupe, echipa noastra facand parte dintr-o grupa cu Olimpia SM si Juniorul SM, iar in grupa a doua va juca Kinder Carei,Juniorul Violet si LPS Satu Mare.Meciurile se vor disputa pe teren redus in sistem 5 jucatori de cimp plus portar.Primele doua echipe clasate in grupe vor juca in etapa a doua semifinale in sistem incrucisat, iar apoi finala mica si finala mare.

Mult succes baietilor nostrii si HAI PRIMAVERA!!!!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *