Primavera 2003,doar locul 10 la Cupa CFR 1907 Cluj

La sfarsitul saptamanii trecute, mai precis sambata si duminica,juniorii D ai clubului Primavera Satu Mare au participat la un turneu amical organizat de clubul de prima liga CFR 1907 Cluj.Au participat un numar de 16 echipa impartite in patru grupe,iar echipa noastra a facut parte din grupa C,alaturi de Gloria Bistrita,Kinder Tg.Mures si CFR Cluj B.In primul joc desputat impotriva echipei CFR Cluj B,baietii nostrii au reusit sa invinga cu 1-0 prin golul inscris de Suveg Nandor,care a mai irosit alte cateva situatii bune de a marca.Al doilea joc cu Gloria Bistrita a fost unul foarte echilibrat,decis de un sut in diagonala al celor de la Bistrita la o ezitare a apararii noastre.Ultimul joc din grupa,Primavera a jucat impotriva uneia din cele mai bune echipe din tara la acest nivel,Kinder Tg. Mures,joc pe care baietii nostrii l-au pierdut cu 3-0.Locul trei in grupa ne-a adus in pozitia de a juca pentru locurile 9-12,iar primul joc cu Viitorul Cluj 2004 a fost castigat lejer de baietii nostrii cu 3-0,toate cele trei goluri fiind inscrise de Hotya Denis.Ultimul joc pentru locurile 9-10 ne-a adus fata in fata cu echipa de prima liga ACS POLI Timisoara.A fost cel mai bun joc al echipei noastre cu un ritm foarte sustinut,iar dupa timpul regulamentar scorul arata 1-1,Denis Hotya marcand din nou pentru Primavera.In urma loviturilor de departajare,POLI Timisoara a reusit sa castige cu 2-0 si  s-a clasat pe locul 9.Felicitari baietilor de la Primavera pentru efortul depus pe o vreme nu tocmai prielnica si mult succes in continuare.Au jucat pentru Primavera: Iles Silviu,Blaga Cristian,Caraba Marian,Babut Mihai,Roman Beny,Catricicau Darius,Ionescu Rares,Militaru Alex,Gnandt Antonio,Hotya Denis,Cristea Raul,Suveg Nandor,Radvanski Roland si Domuta Andrei.Sa mai notam ca turneul a fost castigat de CFR 1907 Cluj care a invins in finala pe LPS Vaslui,iar locul trei a fost ocupat de Gloria Bistrita.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *