Primavera 2008 castiga Cupa de iarna de la Micula

Duminica 13 decembrie la Micula, s-a desfasurat un turneu pentru copii nascuti in anul 2008,turneu organizat de Juniorul Satu Mare si intitulat Cupa de Iarna 2015.Au participat 9 echipe impartite in 3 grupe, iar dupa desfasurarea jocurilor din grupe Primavera a terminat pe primul loc,urmand sa joace finala in trei cu castigatoarele celorlalte grupe,CSM Sighet si Juniorul. Primavera s-a impus lejer si in aceste jocuri,2-0 respectiv 3-0 si a intrat in posesia trofeului.De remarcat jocul combinativ al echipei noastre, concept care se observa chiar si la acesta grupa a clubului nostru si ne bucura aprecierile venite in acest sens.Tot Primavera a dat si cel mai bun marcator al acestui turneu prin Corodan Rares,autor a 10 goluri.

Felicitari grupei 2008 pentru spectacolul oferit si multumim parintilor pentru incurajari si sustinerea de care au dat dovada. Au jucat la acest turneu pentru Primavera: Pintye David,Temian David,Maxim Fabian,Rares Moldovan,Codrut Iura,Matosan Luca,Rares Corodan,Denis Ilban,Anghelus Mihai,Campan Matei,Fechete David,Ciocarlie Alin,Vlad Gherman,Szatmari Denis si Rebic Raul.

BRAVO PRIMAVERA!

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *