Programul saptamanii la juniori D si E pentru Primavera

Grupele de juniori D si E ale scolii de fotbal Primavera Satu Mare vor juca in aceasta saptamana meciurile de campionat dupa urmatorul program:

Joi la baza Primavera Paulesti vom avea parte de un cuplaj fotbalistic oferit de grupa 2006 a clubului nostru,care va juca de la ora 16.30 impotriva echipei Juniorul 2006 SM si de Primavera alb 2004 care va intalni echipa Kinder Carei de la ora 18.Daca juniorii E au stat, saptamana trecuta neavand meci de campionat,Primavera alb vine dupa o victorie confortabila,6-0 cu Somesul Odoreu si speram la evolutii cel putin la fel de convingatoare si in urmatoarele etape.

Cealalta grupa de juniori D a clubului nostru,Primavera albastru 2003, va juca sambata acasa  meciul impotriva echipei Olimpia SM,meci care ar fi trebuit sa se dispute in deplasare,dar la solicitarea oaspetilor clubul nostru a acceptat ca jocul sa aiba loc la baza Primavera Paulesti.Dupa ce au pierdut surprinzator,dar si nemeritat meciul din etapa trecuta cu Somesul Satu Mare,baietii nostrii trebuie sa demonstreze in etapele care au mai ramas ca-si doresc sa castige campionatul,dar asta doar daca atitudinea lor fata de fotbal va fi mult mai pozitiva.

Mult succes PRIMAVERA!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *