Campioana la juniori D, Primavera 2003 va juca la Bistrita faza zonala

Dupa cum se stie,in urma cu o saptamana,Primavera 2003 a devenit campioana judeteana la juniori nascuti in anul 2003.A fost un final de campionat complicat,dar familia Primavera s-a dovedit a fi din nou la inaltime.In ultima etapa de campionat,Primavera 2003 a facut scor cu Kinder Carei,8-0 si astepta un rezultat pozitiv al surorii mai mici, Primavera 2004,care a intalnit Juniorul,acasa la baza Primavera Paulesti.Dupa un joc foarte bun,poate cel mai bun din acest campionat,Primavera 2004 a reusit sa castige cu 2-0 si sa contribuie decisiv la castigarea campionatului de catre scoala noastra de fotbal,PRIMAVERA.Felicitari,minunatilor nostri copii,care au demonstrat inca o data ca notiunea de familie este sinonima cu PRIMAVERA.

Urmeaza turneul zonal care se va desfasura la Bistrita,in perioda 24-29 mai si unde vor participa alaturi de Primavera,Academia Gloria Bistrita,Viitorul Cluj,Atletic Zalau,Viitorul Oradea si FC Kiss Baia Mare.

In urma tragerii la sorti,care a avut loc la Federatia Romana de Fotbal,cele 6 echipe au fost impartite in doua grupe,iar Primavera va juca in grupa cu Academia Gloria Bistrita si Viitorul Oradea.Primele doua clasate vor juca semifinale si apoi finala acestei zone,castigatoarea urmand sa se califice la faza finala.

Plecarea echipei noastre se va face miercuri ora 16 de la baza Primavera.Competitia va debuta joi la ora 16, cand Primavera va juca in compania celor de la Academia Gloria Bistrita,urmand ca vineri de la aceeasi ora, baietii nostrii sa intalneasca Viitorul Oradea.

Conducerea clubului Primavera doreste sa transmita felicitari celor doua grupe ale clubului nostru care au participat in campionatul judetean de juniori D si  SUCCES PRIMAVERA 2003 la faza zonala.

PENTRU NOI SUNTETI CAMPIONI!!!

SUCCES PRIMAVERA!!!

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *