Jocuri spectaculoase si victorii pentru juniorii D si E !

Asa cum ne-am obisnuit in ultima perioada,grupele clubului nostru ne ofera momente frumoase,in aceasta toamna destul de friguroasa,dar incalzita de jocul plin de dinamism al copiilor nostrii.Ultimele jocuri la juniori D si E,ne-au adus bucuria jocului,lucru esential in conceptul clubului Primavera.

Astfel,juniorii D,s-au deplasat la Carei,sambata dimineata,unde au intalnit echipa locala Kinder si de care a trecut lejer cu scorul de 5-0,prin golurile marcate de Raul Cristea de doua ori,Nagy,Hreamata si Caba Laurentiu,cate o data.A fost un joc viu disputat,dar care a fost dominat clar de baietii nostrii,care au oferit cateva faze spectaculoase.Felicitari baietilor nostrii si succes in ultima etapa de sambata impotriva celor de la Olimpia 2005.

Duminica,la baza Primavera Paulesti, a fost randul celor doua grupe de juniori E ale clubului nostru, sa ne demonstreze ca munca depusa la antrenamente,este transpusa in jocurile oficiale.Ambele echipe,atat grupa 2006 cat si grupa 2007,au reusit sa ne faca duminica mai frumoasa,prin jocul practicat.

Grupa 2006,a intalnit LPS Satu Mare,intr-un joc echilibrat si de o buna factura tehnica,iar in cele din urma,Primavera a reusit sa se impuna cu 3-1,prin golurile marcate de Domocos,de doua ori si Funckenhauser,asta dupa ce LPS,a deschis scorul in primele minute.Felicitari,grupei 2006 si succes in ultima etapa,duminica impotriva celor de la Juniorul 2007.

In fine,grupa 2007 a reusit o victorie frumoasa in fata celor de la Olimpia,scor 7-2,dupa un joc plin de curaj al piticilor nostri,care au marcat prin Ploesteanu Teo,de trei ori,Dobie,Eotvos,Avasan si Rogoz Darius cate o data.Felicitari copiilor nostri si succes la Memorialul GH.Ola,competitie care se va desfasura joi si vineri la baza Dinamo.

HAI PRIMAVERA!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *