PRIMAVERA 2008,locul 1 la turneul international de la Cigand (Ungaria) !

Duminica 5 februarie,grupa 2008 a scolii de fotbal Primavera Satu Mare,a participat la un turneu international in Ungaria,localitatea Cigand.Turneul la care au participat echipe din Ucraina,Slovacia,Romania si Ungaria,a fost castigat de echipa noastra,care a dispus in grupe de Zinedine Uzgorod cu 2-0 si Vasarosnameny cu 7-0, calificandu-se astfel in finala competitiei,unde au invins de asemenea,echipa organizatoare , Cigand SE cu 3-0 si echipa slovaca SK Kosice cu 2-0.Golgeterul turneul cu 7 reusite a fost de asemenea un reprezentant al echipei noastre,Corodan Rares.Felicitari baietilor nostri pentru frumoasa experienta si rezultatele obtinute si mult succes la viitoarele turnee.

Urmeaza grupa 2007 sa onoreze invitatia organizatorilor din Ungaria, duminica 12 februarie,in aceeasi localitate si santem convinsi ca si ei vor face o figura frumoasa.

Hai PRIMAVERA!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *