Prestatii bune ale grupelor Primavera,la memorialul ”Radu Pamfil”!

La mijlocul saptamanii trecute,grupele 2003,2007 si 2010 ale scolii de fotbal Primavera Satu Mare,au participat la Baia Mare,la memorialul ”Radu Pamfil”(fost jucator emblematic al fotbalului baimarean),turneu organizat de clubul Mara Baia Mare.Echipele noastre au avut prestatii bune si foarte bune,iar antrenorii au urmarit in special progresul copiilor si mai putin rezultatele.

Vom incepe cu cei mai mici fotbalisti ai clubului nostru,nascuti in 2010,care au reusit sa surprinda asistenta prin jocurile prestate si ne bucura acest lucru,iar din punct de vedere al rezultatelor, Primavera a reusit sa invinga echipa gazda Mara BM cu 5-0 si sa termine la egalitate 1-1, cu Luceafarul Cluj in grupe,apoi sa invinga Juniorul SM in seminfinale,8-2,iar in finala sa intalneasca din nou Luceafarul Cluj.La fel ca in meciul din grupa,scorul a fost egal 1-1,iar dupa executarea loviturilor de departajare,Luceafarul Cluj a reusita sa intre in posesia trofeului.

Si grupa 2007 a ajuns in finala, dupa 2-0 si 3-1 in grupe cu Juniorul alb si Sporting Recea ,urmand ca in semifinale sa elimine echipa gazda Mara BM(4-3,dupa penalty-uri) si sa intalneasca in finala Juniorul SM.A fost o finala viu disputata,in care Juniorul SM s-a impus cu 3-1,dupa ce Primavera a reusit sa deschida scorul.Felicitari grupei 2007,pentru evolutiile de la acest turneu si succes in continuare.

Un turneu foarte util si pentru grupa 2003,care a jucat in grupe cu Kiss Baia Mare(nascuti in 2002) si dupa un joc bun echpa baimareana s-a impus pe final dintr-un penalty usor acordat celor de la Kiss BM.In jocul doi din grupe,Primavera a remizat 0-0, cu Plimob Sighet,iar in ultimul joc din turneu baietii nostrii s-au impus in dauna unei selectionate satmarene( LPS Satu Mare si Juniorul) cu scorul de 6-0.

Felicitari tuturor copiilor pentru prestatiille de la acest turneu si spor la munca in continuare!

HAI PRIMAVERA!!!!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *