Primavera 2006,campioana judeteana la juniori E !

In penultima etapa a campionatului de juniori E,disputata duminica 7 mai,s-a decis si campioana judeteana la copii nascuti in anul 2006.Primavera 2006 a reusit o victorie cu 3-0 pe terenul echipei LPS Satu Mare si cu un avans de trei puncte si avantajul meciurilor directe fata de locul doi, Kinder Carei ,a reusit sa castige campionatul judetean si sa se califice la etapa zonala.A fost un campionat dominat clar de echipa noastra, care cu exceptia unui rezultat de egalitate,a avut un parcurs cu victorii pe linie.Felicitari copiilor si antrenorului Marius Toma pentru munca depusa si mult succes la turneul zonal.

Alte rezultate:

Juniori E : Olimpia SM – Primavera 2007  – 0-5,dupa un joc foarte bun al copiilor nostrii, mai mici cu un an.Urmatorul joc al acestei grupe, joi de la ora 17,pe terenul celor de la Juniorul 2006.

Juniori D : Talna Orasu Nou -Primavera    – 1-3, victorie pentru echipa noastra, care miercuri la ora 18, la Paulesti, va sustine restanta impotriva echipei Olimpia SM 2004,meci hotarator pentru castigarea campionatului.

Juniorii C ai clubului nostru,vor juca ultima etapa impotriva celor de la Energia Negresti,sambata 20 iunie acasa la baza Primavera Paulesti.

Succes baietilor nostrii,in aceste ultime jocuri ale campionatelor judetene si asteptam ca toti cei care doresc sa  sustina  grupa 2004,sa vina miercuri de la ora 18 la baza Primavera Paulesti.

Hai PRIMAVERA  !!!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *