Agenda de weekend 08.09-10.09 la Primavera!

La sfarsitul acestei saptamani,scoala de fotbal Primavera Satu Mare,va fi implicata in cateva evenimente pe care le vom prezenta mai jos:

Vineri 8 septembrie la ora 9,echipa U 15 a clubului nostru se va deplasa la Baia Sprie,pentru un joc de pregatire impotriva celor de la FC Kiss Baia Mare.Tot vineri,incepand cu ora 18.30 la Paulesti,grupa 2007 va sustine un joc de pregatire in compania celor de la Energia Negresti.Succes ambelor echipe si speram ca vor fi meciuri utile,care sa ajute la progresul jucatorilor!

Sambata 9 septembrie,incepand cu ora 10,va incepe turneul dotat cu ”Cupa Primavera”,organizat de clubul nostru la baza cu terenuri sintetice si la care vor participa 10 echipe din judetele,Cluj,Maramures,Salaj,Bihor si Satu Mare.Turneul se adreseaza copiilor nascuti in anul 2009 si se va juca in sistem 4 plus portar.Succes tuturor echipelor participante si speram la un turneu reusit,in care copiii sa se bucure de fotbal.

Duminica,patru copii ai clubului nostru,Blaga Cristian,Cristea Raul,Balogh Andrei si Nagy Norbert,vor participa alaturi de selectionata judetului U 14,la prima etapa a Cupei Sperantelor,cand vor intalni la Carei,de la ora 13, selectionata similara a judetului Salaj.Succes baietilor nostrii,succes Satu Mare!

HAI PRIMAVERA!

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *