Rezultatele etapei a treia a grupelor Primavera la juniori C,D si E !

S-a consumat si etapa 3-a a  campionatelor de juniori U 15,U13 si U 11,pentru grupele Primavera,iar toate meciurile copiilor nostrii au fost de un bun nivel,terminate cu urmatoarele rezultate:

  • la U 15,Primavera 2003 a invins Olimpia,scor 4-2,meci desfasurat acasa la Paulesti,dupa un joc controlat in totalitate de baietii nostri.Golurile au fost marcate de Suveg si Ionescu,ambii reusind cate o dubla.Felicitari baietilor nostri si succes in urmatoarea etapa cu LPS Satu Mare.
  • Tot la U 15,Primavera 2004,a reusit un egal,1-1 in deplasare la Juniorul Satu Mare,golul echipei noastre fiind marcat de Luca Negru.Un joc bun al grupei noastre, care dupa aspectul jocului meritau victoria.
  • La U 13,grupa de 2006 a clubului nostru a reusit un joc foarte bun acasa in compania celor de la Olimpia Satu Mare,in ciuda rezultatului 3-4,dupa ce baietii nostrii au condus cu 3-1,goluri Teo Ploesteanu(2) si Funckenhauser.Mentionam ca la Primavera au jucat 3 copii nascuti in 2007,care au reusit sa faca fata cu brio celor de la Olimpia,nascuti 2005.
  • In fine,la U 11,Primavera 2007 a reusit din nou o voctorie la scor,9-1 cu Olimpia SM,dupa un joc cu foarte multe ocazii de poarta.
    Felicitari tuturor grupelor noastre si mult succes in etapa viitoare!
    HAI PRIMAVERA!!!

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *