Primavera U 14 si U 15 victorioase la Cigand(Ungaria)!

Duminica 25 februarie 2018,pe un ger cumplit,grupele U 14 si U 15 ale scoli de fotbal Primavera Satu Mare,s-au deplasat in Ungaria,acolo unde disputat jocuri de pregatire cu echipele similare ale clubului Cigand SE.Meciurile s-au disputat pe terenul sintetic din micuta localitate maghiara,iar baietii nostrii au fost admirabili,avand in vedere conditiile meteo.

In primul joc s-au intalnit echipele U 14,iar dupa o prima repriza destul de echilibrata cu ocazii de ambele parti,a urmat repriza secunda in care Primavera a reusit sa inscrie de doua ori,reusind sa castige acest test foarte util din toate punctele de vedere.

A urmat jocul dintre echipele U 15,care a fost controlat in totalitate de echipa noastra.Un joc bun al baietilor nostri,cu cateva ezitari pe faza defensiva,care speram ca vor fi corectate pana la inceperea campionatului,dar cu multe situatii de gol create pe faza ofensiva,5 dintre ele concretizate.In final Primavera avea sa se impuna cu 5-1,dar jocul si implicare baietiilor pe o asemenea vreme este remarcabila.

Felicitari ambelor grupe ale clubului nostru pentru prestatii si multumim gazdelor maghiare pentru conditiile oferite,inclusiv ceai fierbinte pentru copii.

BRAVO PRIMAVERA!!!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *